-
-
Körutazás
-
Egzotikus üdülések
Ausztrália és Óceánia
-
Exkluzív utak
Egyesült Arab Emírségek (13 út)
Francia Polinézia - Bora Bora, Tahiti (10 út)
Golf Kollázs - Fokvárostól Pretóriáig
India felfedezése a Maharaja Expresszen
Kanadai kalandozások a Rocky Mountaineeren
Atomjégtörövel az Északi-sarkra
Észak-Kanada és Alaszka vadregényes tájain
Eszkimók között Grönland hómezőin
Expedíció az Örök Fagy Birodalmába
Feröer-szigetek - Elfeledett vikingek óceáni birodalma
Jakutföld - Az örök fagy és porhó világa
Nagy izlandi csoportos körutazás
A nagy fehér cápák birodalmában
Atomjégtörövel az Északi-sarkra
Bajkonur, utazás a csillagok városába !
- Hajóutak
- Nyaralás
-
Vízumok
![]() repülővel, közvetlen menetrend szerinti WizzAir járattal |
![]() 3*-os kétágyas fürdőszobás szállodai szobákban, Kutaisziben vendégházban |
![]() reggeli |
![]() repülővel, közvetlen menetrend szerinti WizzAir járattal |
![]() 3*-os kétágyas fürdőszobás szállodai szobákban, Kutaisziben vendégházban |
![]() reggeli |
Miért ez az út?
1. Pár nap alatt nem csak kulturális és természeti, hanem gasztronómiai élményekkel gazdagodva térnek haza az utasaink.
2. A program során lehetőség nyílik Mukhranbatoni herceg birtokán egy borkóstolásra.
3. Az ősi alapokon nyugvó, nagyon jó állapotban megmaradt grúz templomok egy letűnt világ hangulatát idézik.

Magyar csoportkísérő az utazás teljes időtartama alatt.

A program 2 UNESCO Világörökségi helyszínt érint.

Gasztronómiai élmények

Természeti látnivalók

2019. október 18. - GARANTÁLT INDULÁS
Részletes program
1. nap: Budapest - Kutaisi
Utazás Budapestről menetrend szerinti közvetlen Wizz Air járattal 23:55-kor, éjszaka a repülőn.
2. nap: Kutaisi - Tbiliszi
Érkezés Kutaiszibe 04:55-kor, majd indulás Grúzia fővárosa, Tbiliszi felé. Útközben elfogyasztunk egy bőséges grúz reggelit. A fővárosba érkezés után megkezdjük az ismerkedést a látnivalókkal. A város és környéke már az i. e. IV. évezredtől lakott. A legkorábbi írásos említés az i. sz. IV. századból származik. Jelenlegi arcát mutatva harmóniában fér meg egymás mellett az ősi és a modern városrész: kicsit európai, mégis kicsit keleties, ahol szépen felújított sétálóutcák és éttermek csalogatják a látogatókat. Tbiliszi utcáin sétálgatva bepillantást nyerhetünk a város történetébe, miközben felfedezhetjük az egyházi és világi építészet műalkotásait. A városnézést az óvárossal kezdjük, ahol a szűk kis utcákban lépten-nyomon gyakran ősi időkből származó látnivalókba botlunk. A XII. században alapított Metekhi templom után elsétálunk a zsinagógához, a Szioni Székesegyházhoz (VI-VII sz.), a Béke hídjához és az Ancsiszkáti templomhoz (VI. sz.). A Béke Hídja egy olasz dizájner alkotása, olyan megkapó és érdekes a formája, hogy szinte a város jelképévé vált. Ezután átmegyünk a modern városrészbe, felkeressük a Rusztaveli sugárutat, majd felmegyünk Grúzia Anyja szobrához, ahonnan leereszkedve lehetőségünk lesz a Narikala erődöt is megtekinteni. A városra legszebb kilátás az erődből nyílik. Végül felkeressük a híres kénes fürdőket, amelyeket még Alexandre Dumas is megemlít, mint a világ legjobb fürdőit. Szállás Tbiliszben (2 éj).
Szállás: Hotel Astoria 3*
3. nap: Tbiliszi vagy borkóstoló program
Szabad program Tbilisziben vagy fakultatív kirándulási lehetőség a fantasztikus grúz borok világába.
Ha szeretné egyénileg felfedezni a várost, akkor a szálloda környékén sok kiváló étterem található, ahol elfogyaszthatnak egy helyi ételkülönlegességekből álló ebédet. Felülmúlhatatlanok a friss grúz zöldségek és fűszerek, a különböző tésztaételek, házisajtok, saslikok és természetesen a grúz vörösborok. Néhány tipikus grúz étel: harcso (grúz marhahúsleves), hinkali (töltött főtt tésztabatyu), hacsapuri (sajtoslángos-féle), kazinaki (mézes, magvas édesség). Javasoljuk, hogy keressék fel a Grúz Nemzeti Múzeumot. A grúz borok feltehetően a történelem leghosszabb előzményeire tekintenek vissza, állítólag a bortermelés is a mai Grúzia területén indult meg. Még az egészen különleges betűiket is a szőlőkacsokhoz hasonlítják. Az ősi borkészítési eljárás nagyjából az alábbi: a szőlőmustot méhviasszal lezárt agyagedényekben, grúzul kvevrikben a földbe ásták, hogy ott állandó, alacsony hőmérsékleten végbemenjen az erjedés.
A fakultatív kirándulás során első megállónk Mukhrani település, ahol felkeressük Ivan Mukhranbatoni herceg birtokát. A herceg lelkesen fogott a gazdálkodásba, s ez csak fokozódott egy 1875. évben történt franciaországi látogatása, melynek során még több fortélyt és tudnivalót sajátított el a borkészítés világából. Hazaérkezése után elhatározta, hogy ősei birtokán magasabb igényeket is kielégítő bortermelésbe kezd. Borai először a Kaukázus országaiban, majd később a balti államokban, Oroszországban, Franciaországban, de később még az USA-ban is rendkívül népszerűek lettek. A herceg sikeres katonai pályafutását cserélte le a borkészítés világára, melyben munkássága során olyan elismert lett, hogy sírja Mcheta-ban, a Szvetikhoveli székesegyházban található, mely tradicionálisan uralkodói temetkezési hely. Ha kigyönyörködtük magunkat a környékben és a csodálatos épületekben, akkor lehetőségünk nyílik 3 féle bort is megkóstolni a Chateau Mukhrani borászat választékából. Utunkat Csardakhi település felé folytatjuk, ahol felkeressük Grúzia egyetlen bio borászatát. Borai nemzetközileg is elismertek és népszerűek. Legkedveltebb a Csinuri, mely egy fehér, száraz bor. A borkóstoló során első lépésként megismerkedünk a grúz szőlőpálinkával (csacsa), majd következik 2 féle bor és egy helyi finomságokból álló ebéd. Kora délután búcsút veszünk a Jago borászattól, és visszaindulunk Tbiliszbe.
4. nap: Tbiliszi – Mcheta - Gori - Uplistsikhe- Kutaisi
Utunkat Kutaiszi felé vesszük. Első megállóként felkeressük Mcheta-t, Grúzia ősi fővárosát és vallási központját. Mcheta, az egykori Ibéria, majd Kartli első fővárosa, festői tájon, a Mtkvari és az Aragvi folyók összefolyásánál fekszik. A hagyomány szerint a mellette és fölötte emelkedő hegytetőre állította Szent Nino a keresztjét, melynek helyére később kápolnát, majd templomot emeltek: ez lett a Jvari (kereszt) templom. Az építés 586 és 608 között történt. A templom körül védelmi fal is állt, ennek a nyomait ma is láthatjuk. A Jvari Mcheta városától keletre fekszik, így a felkelő nap első fénye a templomot éri, ezért reggelente a városból rátekintve a templom szinte mennyei fényben tündöklik. Este, napnyugtakor pedig, amikor a város már rég árnyékba, vagyis sötétségbe borult, a nap utolsó sugarai még beragyogják a templomot. A Szvetichoveli székesegyház jelentőségére a neve is utal: Szveti-Choveli, vagyis „életadó oszlop”. Ezen a helyen a kereszténység előtt szentélyliget volt, majd a kereszténység felvétele után a 4. században az ősi pogány szent helyre fatemplomot építettek, az 5. században pedig bazilikát. A ma látható templom a 11. század elején épült, amikor az araboktól sikerült visszahódítani a várost és az építkezés a keresztény egyház jelentőségének visszaállítását szimbolizálta. A székesegyház a kaukázusi építészeti hagyományokat követi és az elsőként Kutaisziben, a Bagrati székesegyházon megjelenő stílusjegyeket őrzi magán. Városnézés: Jvari székesegyház-kolostor és Szvetichoveli Székesegyház. Mindkét székesegyház a Világörökség része. Folytatjuk utunkat Upliszcikhe barlangvárosa (i. e. I. sz.) felé. A sziklába vájt város az egyik legfontosabb hely Grúzia történelmében, ezen a helyen haladt át a híres Selyemút. A város több ezer éven keresztül lakott volt és több, mint 700 (lakó)helyiséget számlált. Jelenleg kb. 150 maradt belőlük. Megtekintjük az egykori lakóhelyiségeket, a borospincéket, a pékséget, az antik színházat és a középkori bazilikát. Indulás Goriba, mely leginkább arról nevezetes, hogy itt született Sztálin, szülőháza ma is áll, mellette múzeum létesült, még a szovjet államfő életében, és ahol mintha megállt volna az idő. A múzeum kertjében áll egy páncélozott vasúti kocsi is, amellyel Sztálin olyan fontos eseményekre utazott, mint például a jaltai és a teheráni konferencia. A tárlaton többek között megcsodálhatjuk a magyar dolgozók által küldött Szabadság-szobor kicsinyített másolatát is. Innen továbbutazunk Kutaiszibe, ahol elfoglaljuk szállásunkat (1 éj).
Szállás: vendégház
5. nap: Kutaisi - Budapest
Kora hajnali transzfer a repülőtérre. Indulás 05:40-kor, várható érkezés Budapestre 06:55-kor.
UNESCO Világörökségek
- Jvari székesegyház
- Szvetichoveli Székesegyház
Fakultatív programok
Ismerkedés a grúz borok világával: 24.000 Ft/fő (ebéddel és borkóstolókkal)
További információk
Előleg
Wizz Air-rel közlekedő csoportos programjaink esetében előlegként fizetendő:
a repülőjegy díja, a részvételi díj 10%-a és az útlemondási (storno) biztosítás.
Várható menetrend (változhat)
Légitársaság: Wizz Air
Oda út: Budapest - Kutaisi 23:55 - 04:55 (érkezés másnap!)
Haza út: Kutaisi - Budapest 05:40 - 06:55
Repülőjegy - utazás Wizz Air járattal
Az utazáshoz a repülőjegyet a Wizz Air légitársaságtól vásároljuk. A programoknál feltüntetett repülőjegy árak tájékoztató jellegűek, a pontos ár a csoport minimum létszámának elérésekor válik véglegessé. A repülőjegyeket a minimális létszám elérésekor az aktuális árakon állítjuk ki, erről minden addig jelentkezett utasunkat tájékoztatjuk, illetve a beleegyezését kérjük. A repülőjegyek jegykiállítás után nem módosíthatók és nem visszatéríthetők.
Utasaink a fedélzetre ingyenesen személyenként 1 darab kézipoggyászt vihetnek fel, mely max. 10 kg súlyú lehet és max. 40 x 30 x 20 cm nagyságú. A kézipoggyászon felül feladható az előzetesen megrendelt és kifizetett max. 10 kg-os, vagy 20 kg-os vagy max. 32 kg-os bőrönd is. A feladandó bőrönd mérete max. 149 × 119 × 171 cm nagyságú lehet.
Wizz Priority
Ha az utasok Wizz Priority szolgáltatást vásárolnak, akkor a fedélzetre magukkal vihetik az ingyenes kézipoggyászt (maximális mérete: 40 × 30 × 20 cm), illetve egy nagyméretű kézipoggyászt (maximális mérete: 55 × 40 × 23 cm) is. Mindkét táskát garantáltan felvihetik az utastérbe, amennyiben a működési korlátozások ezt lehetővé teszik.
Tájékoztatjuk Önöket, hogy ha csak kézipoggyásszal kívánnak utazni, akkor a fedélzetre folyadékot (tusfürdő, víz, parfüm, stb.) csak az alábbiak szerint vihetnek magukkal. A fedélzeti használatra szánt folyadékot egyenként 100 milliliteres tárolóedényekben lehet szállítani. A kis tégelyeket egy maximum 1 literes űrtartalmú, átlátszó és újrazárható műanyag zacskóban kell elhelyezni. A 100 milliliternél nagyobb mennyiségű folyadékot a biztonsági személyzet elkobozza és megsemmisíti.
Amennyiben az irodánknál előre megrendelt és kifizetett csomagok mérete vagy mennyisége meghaladja a Wizz Air poggyász szabályzatát, abban az esetben becsekkolásnál felár fizetendő.
Felhívjuk az utasaink figyelmét arra, hogy a Wizz Air járatain a fedélzeten ingyenes ellátás nincs, az italokért és ételekért fizetni szükséges.
Üléshely foglalás
A Wizz Air szabályzata szerint megfelelő díj ellenében az utasok előzetesen ülőhelyet választhatnak. Ha nem foglalunk előre ülőhelyet, akkor a Wizz Air véletlenszerűen osztja ki az üléshelyeket, ezáltal az együtt utazók nem biztos, hogy egymás mellé kerülnek. (Ez nem vonatkozik a hosszú lábhely ülőhelyre valamint az első sorokra! Annak külön, magasabb díja van.)
Úti okmány
Az utazáson a hazaút dátumáig érvényes útlevéllel vagy kártyás személyi igazolvánnyal is részt lehet venni. Az utazásra azt az okiratot kell vinni, amelynek az adatait korábban megadták.
Árak és indulás
- a megadott szállást reggelivel
- a megadott programokat
- a transzfereket
- a magyar nyelvű idegenvezetést
- Wizz Air repülőjegyet illetékkel
mely tartalmazza személyenként
1 db max. 10 kg
max. 40 x 30 x 20 cm
kézipoggyász díját
kb. 65.500 Ft-tól - Belépőjegyeket
kb. 20 USD (helyszínen fizetendő) - Ajánlott borravaló a helyi
idegenvezetőnek és buszsofőrnek
25 USD/fő - Útlemondási biztosítást
1,5%
EGYÉB KÖLTSÉGEK
- Egyágyas felár
29.000 Ft/fő - Félpanziós felár
14.000 Ft / 3 alkalom - max. 20 kg bőrönd feladás
kb. 22.300 Ft/db - max. 32 kg bőrönd feladás
kb. 31.100 Ft/db - Wizz Priority
kb. 4.600 Ft/fő/irány - BBP biztosítás
A júniusi út idegenvezetője
Csonka Gábor
1971-ben születtem, 1985-88-ig Moszkvában tanultam párhuzamosan a magyar és az orosz közép iskolában is, majd leérettségiztem. Visszatérve Magyarországra, 1993-tól a Tan Kapuja Buddhista Főiskola (TKBF) nappali tagozatos hallgatója voltam, filozófiákat, esztétikát, vallásfilozófiákat, kulturális antropológiát és egyéb érdekes tantárgyakat tanultam nagyszerű tanáraimtól. Halasztottam egy évet, amíg Indiában és Nepálban tettem egy körutazást. Végül szakdolgozatom megírása s megvédése után lediplomáztam. 2002-2003-ban Reklám és Marketing Manager felsőfokú képzésen vettem részt, s szereztem diplomát. Utána az élet iskoláját jártam, ami utazás, fotózás révén teljesedett ki. Könyvet, cikkeket írtam és fotóimat is publikálták külföldön.
1993-tól kezdődően több nonprofit szervezetnél kezdtem el aktívabban tevékenykedni, azóta több száz rendezvényt szerveztem. Filmklub, főzés tanítás, vagy csak egyszerűen kulturális városnéző sétákon próbáltam népszerűsíteni a magyar kultúrát. Önkéntesként dolgoztam Calcuttában Teréz anya kórházaiban, Ázsiában és Afrikában sok iskolában tanítottam rövid ideig angolt, illetve tanácsaimmal sok egyéb nonprofit szervezetet segítettem. Tanítottam angolt Pakisztánban egy afgán menekült táborban is, illetve Kenyában sok interjút készítettem a világ egyik legnagyobb menekült táborában.
Több, mint 15 éve annak, amikor először elkezdtem túrákat írni és vezetni egy utazási irodának, s ha egy csoport összejött, akkor le is vezettem azokat. Utazásaim során 152 országban jártam. Több médiában szerepeltem, újságokban, folyóiratokban publikálok, nyilvános előadásokat tartok utazási tapasztalataimról.
Útjaim során figyelek arra, hogy a kulturális és a természeti világörökségekből egyformán kapjunk élményt. Igyekszem minél átfogóbban megismertetni az adott országot, s a programokon túl az igazi helyi életben is elvegyülni.
A októberi út idegenvezetője
Dr. Rontó Attila
1995-ben kezdtem idegenvezetőként dolgozni, mivel nagyon szeretek utazni és nyelveket tanulni. A történelem és földrajz is az érdeklődésem középpontjában volt. Első diplomámat az MBE Összehasonlító Kultúra és Kelet- Kutató tanszékének Japán szakán szereztem, ahol lehetőségem volt vallás- és kultúrtörténettel foglalkozni. Ezután a Japán állam ösztöndíjasaként lehetőségem volt Tokióban tanulni. Kutatásom témája a világ vallásai voltak. Sokat foglalkoztam az ősi civilizációk történetével is. A világ túlnyomó részét bejártam már, magán- és üzleti úton. Felső fokon beszélek japánul, angolul, franciául, de tanultam spanyolul és oroszul is.
Ismerje meg Grúziát
Kapcsolódó magazin